Parafia Jastrzębie

28 niedziela zwykła, 10.10.2021 r.

09.10.2021, Prawdziwa mądrość pochodzi od Boga i jest wielkim skarbem, wychwala ją Biblia, a kto ją posiada, wraz z nią ma inne dobra. Jezus w Ewangelii ukazuje, na czym ona polega. Przejawia się w zachowywaniu Bożych przykazań i w bojaźni wobec obrazy kochającego i dobrego Boga. Jako chrześcijanie mamy żyć Bożą mądrością i uczyć jej innych, a także wspierać te instytucje, które to czynią. Możemy to uczynić dziś, składając ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w środę wspom. bł. Honorata Koźmińskiego,
- w piątek wspom. św. Teresy od Jezusa, zak. i dokt. Kośc.,
- w sobotę wspom. św. Jadwigi Śląskiej.


Przeżywając Dzień Papieski, pamiętajmy o żywym pomniku św. Jana Pawła II, jakim jest wspieranie dzieci i młodzieży w zdobywaniu odpowiedniego wykształcenia. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na parafię.


W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Różaniec odmówimy przed Mszą św. w ramach nabożeństwa różańcowego, a po Mszy św. procesja z figurą wokół kościoła.

O odmawianie różańca i niesienie figury prosimy uczniów klas ósmych.

Rodziców uczniów klas ósmych zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.


Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii są odprawiane:

W Kąśnej Dolnej o 16.30, w kościele parafialnym o 17.00 i w Jastrzębi Górnej o 17.30.

W niedziele - w kościele parafialnym o 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

W tym tygodniu o prowadzenie różańca prosimy: w poniedziałek klasy VII, we wtorek dzieci przedszkolne, w środę klasy VIII, w czwartek TP WSD w Tarnowie, w piątek Caritas, w sobotę grupę młodzieżową.

 

Kandydatów na ministrantów zapraszamy w czwartek o godz. 16.00.

 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Robiąc porządki na cmentarzach pamiętajmy, aby szkło i plastik wrzucać do kontenera, a śmieci organiczne tj. wieńce i trawę zabierać ze sobą.

Na bocznych ołtarzach są kartki na wypominki.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz kalendarzy z wieńcami w cenie 5 zł.


W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Jan Hołda l. 82 i śp. Stefania Librant l. 89, której pogrzeb odbędzie się dziś o 14.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...