Parafia Jastrzębie

27 niedziela zwykła, 03.10.2021 r.

02.10.2021, To Bóg jest twórcą rodziny, którą ma stanowić mężczyzna i kobieta. Autor natchniony przedstawiając tajemnicę związku mężczyzny z kobietą w małżeństwie daje nam do zrozumienia, iż Bóg stwarzając kobietę, wziął cząstkę z życia mężczyzny i dlatego mężczyzna w kobiecie widzi swoje dopełnienie. Dwoje zatem są jednym ciałem - zjednoczeni miłością w Bogu. Prośmy Najwyższego, aby małżeństwa i rodziny urzeczywistniały ideał jedności i prawdziwej miłości.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspom. św. Franciszka z Asyżu.,
- we wtorek wspom. św. Faustyny Kowalskiej, zak.,
- w czwartek wspom. NMP Różańcowej.

3. Dziś zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Składka do puszek przeznaczona będzie na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku nie odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, ale będziemy modlić się w intencji rodzin w parafiach naszej diecezji.

4. Spotkanie dzieci i rodziców klas III SP połączone z poświęceniem różańców będzie w czwartek o godz. 17.00.

5. Zapraszamy na spotkanie TP WSD w Tarnowie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii są odprawiane: W KD o 16.30, w kościele parafialnym o 17.00 i w JG o 17.30. W niedziele - w kościele parafialnym o 15.30, a w kaplicach po Mszach św. W tym tygodniu o prowadzenie różańca prosimy: w poniedziałek klasy I, we wtorek klasy II, w środę klasy IV, w czwartek rodziców dzieci klas III, w piątek klasy V, w sobotę klasy VI.

7. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w środę o godz. 15.30.

8. Dziękujemy wszystkim za sprzątanie kościoła. Od poniedziałku zaczniemy nową kolejkę od Lipek.

9. Na bocznych ołtarzach są kartki na wypominki.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz kalendarzy z wieńcami w cenie 5 zł.