Parafia Jastrzębie

25 Niedziela zwykła 19. 09. 2021 r.

18.09.2021, Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny; sprzeciwia się naszemu działaniu, zarzuca nam przekraczanie Prawa... Żyjący uczciwie są wyrzutem dla bezbożnych, dlatego ci ostatni chcą w rożny sposób ich uciszyć, a to przez oszczerstwo, a to przez wyrzucenie z danego środowiska. Tymczasem oni będąc głosem Boga są ratunkiem dla zatwardziałych grzeszników. Przeżywając Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu módlmy się, aby media zawsze służyły społeczeństwu przekazując prawdę i zachęcając do braterskiej miłości.


  W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:


- we wtorek święto św. Mateusza Apostoła,
- w czwartek wspom. św. O  Pio prezb.
                                                                                                                                                                                                                                                                     
  Dziękujemy za składkę na parafię. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Trzeźwości, a w Szczepanowie do którego uda się diecezjalna pielgrzymka będą modlitwy wynagradzające za grzech pijaństwa.


  Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 Burmistrz Gminy Ciężkowice informuje, że 20 września tj. w poniedziałek w godzinach od 8.00-14.00 w sklepie u Pani  Sołtys  w Jastrzębi Górnej będzie można się spisać. Wszyscy mieszkańcy, którzy tego nie uczynili są proszeni o niezwłoczne  dokonanie tego obywatelskiego obowiązku.

  Kandydatów na ministrantów zapraszamy w środę o godz. 16.00 do kościoła, a wszystkich pragnących śpiewać podczas liturgii zapraszamy po Mszy św.

DSM zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.00 na plebanię.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
 Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz kalendarzy z wieńcami w cenie 5 zł.

  We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp.  Eugeniusza Kuropatwy, l. 90. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...