23 Niedziela zwykła 5. 09. 2021 r.

04.09.2021, Bóg przychodzi, aby zbawiać, czyli między innymi sprawiedliwie wynagradzać za cierpienia i ofiary poniesione dla Jego chwały. Nie tylko na końcu świata to uczyni, lecz już w tym życiu Najwyższy chce przychodzić z pomocą człowiekowi w jego niedomaganiach. Uczynił to przez swojego Syna, a obecnie wszystkich, którzy Jego naśladują w pomaganiu. Możemy to uczynić także dziś wspierając Afgańczyków.

. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki diecezji.

Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Trwa nowenna przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety, Róży Czackiej, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 12 września.

. Spotkanie rodziców klasy III SP w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele, młodzieży w piątek  na plebanii.

Sołtys wsi Jastrzębia zaprasza na zebranie wiejskie 12 września br. o godz. 12.00 w Domu Kultury. Obrady będą poświęcone podziałowi budżetu na 2022 rok.

Burmistrz Ciężkowic informuje, że w ramach Narodowego Spisu Powszechnego dnia 8 września br.  tj. w środę  w budynku Ratusza można się będzie spisać w godzinach od 8.00 – 12.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
 Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, a także Kalendarzy Rolniczych w cenie 25 zł.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzej Jurkiewicz  l. 66. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...