Parafia Jastrzębie

22 Niedziela zwykła 29. 08. 2021 r.

28.08.2021, . Przeżywamy w naszej diecezji kolejną synodalną niedzielę. Módlmy się za obradujących, a w naszej parafii witamy ks. wikariusza magistra Kamila Piłata, który przybył do nas z Grywałdu, a pochodzi z Dębicy. Życzymy Mu wielu łask Bożych i długiego pobytu w naszej wspólnocie.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w piątek wspom.  św. Grzegorza  Wielkiego , pap. I dokt. Kość,
                                                                                                                                                                                                                                                                       
 W środę rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św dla dzieci, młodzieży  i nauczycieli będzie o godz. 18.00.

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota września. W czwartek będziemy modlić się  o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

W pierwszy piątek podczas Mszy św. będzie  zbierana składka na misje. Wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja od  17.00 zakończona litanią i aktem oddania.

W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Marii Amrożkiewicz.

  1 września przypada Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia i kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Zachęcamy do modlitwy za poległych i całe stworzenie.

  Dziękujemy ks. Markowi Krzyżkowskiemu - naszemu rodakowi za dzisiejsze kazania i pomoc duszpasterską w czasie wakacji.

 W czwartek w naszym ośrodku zdrowia odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów  od godz. 11.30.

  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
 Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

 W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzy Kiełbasa  l. 72. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...