Parafia Jastrzębie

21 Niedziela zwykła Odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła 22. 08. 2021 r.

21.08.2021, Posłani na cały świat apostołowie, głosili Chrystusa. Wśród nich był św Bartłomiej, który dotarł aż do Indii. Wierny Mistrzowi przelał krew; w okrutny sposób zamęczony przez tych, którzy nienawidzili światła i nie chcieli się do Niego zbliżyć, bo złe były ich uczynki. Tym światłem dla wszystkich jest jedyny Zbawiciel Jezus – Syn Boży. Niech ten święty, w którym nie było podstępu wyprasza nam potrzebne łaski.

 

  W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:


- we wtorek święto . św. Bartłomieja, Apostoła,
- w czwartek uroczystość MB Częstochowskiej
- w piątek wspom.  św. Moniki,
- w sobotę wspom. św Augustyna bp. i dokt. Kośc.
                                                                                                                                                                                                                                                                       
 Przeżywamy uroczystość odpustowa ku czci patrona naszej parafii św. Bartłomieja. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowych. Przede wszystkim ks. Dawidowi Grabowskiemu za trud głoszenia kazań. Księżom z dekanatu i rodakom, p. kościelnemu i organiście, Zespołowi Pogórzanie, LSO i DSM, niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, paniom w kuchni, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, przybyłym gościom i parafianom. Bóg zapłać.   

 Przyszła niedziela w naszej diecezji będzie synodalna

  Jesteśmy wdzięczni  za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3458 zł. Dziękujemy także p. Franciszkowi Idziak za ofiarę 1000 zł na parafię.


  W czwartek do naszej parafii przybędzie nowy wikariusz ks. Kamil Piłat  z Grywałdu.


  Przypominamy, że kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów będzie w naszym ośrodku zdrowia 2 września  od godz. 11.30. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.
 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
 Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

   W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy  śp. Marię Kogutowską  l. 62. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...