Parafia Jastrzębie

20 Niedziela zwykła Uroczystość Wniebowzięcia Maryi 15. 08. 2021 r.

14.08.2021, W dziejach zbawienia wielka rolę odegrała Maryja, która porodziła Syna Bożego. On zaś zmiażdżył głowę szatana przez posłuszeństwo Woli Ojca. Nie uniknął cierpienia i śmierci, ale całkowicie poddany Bogu Ojcu zwyciężył grzech. Maryja to druga osoba, która depcze głowę szatana przez posłuszeństwo Bożej woli. Wskazuje nam drogę jaką mamy podążać, aby zwyciężać zło. To droga posłuszeństwa Bożym przykazaniom

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:


- we wtorek wspom. św. Jacka, prezb.,
- w piątek wspom.  św. Bernarda opata i dokt. Kośc.,
- w sobotę wspom. św Piusa X pap.
                                                                                                                                                                                                                                                                       
 Dziś dziękujemy Bogu za plony ziemi, a szczególnie za tegoroczne żniwa poświęcając wieńce oraz zioła  i kwiaty.

Bóg zapłać za składkę na parafię.  

   W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy  uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja. Uroczysta suma z procesją wokół kościoła będzie o godz. 11.00.

 Kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów będzie w naszym ośrodku zdrowia 2 września  od godz. 11.30. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
 Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

  W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jan Bućko  l. 76. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...