Parafia Jastrzębie

19 Niedziela zwykła 08. 08. 2021 r.

07.08.2021, Grzech obraza Boga i pociąga za sobą karę. Miłosierdzie Boże sprawia, że możemy ją odpokutować na ziemi, aby nie cierpieć w czyśćcu. Odpust to przywilej dzięki któremu możemy pozbyć się kar za grzechy. Skorzystajmy z tego daru dziś w naszym kościele czcząc Przemienienie Pańskie. Witamy w naszej wspólnocie ks. Stanisława Sowińskiego – dzisiejszego kaznodzieję z Gołkowic, który pomoże nam dobrze przeżyć parafialne święto.

  W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:


- w poniedziałek  święto św.  Teresy, Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy,
- we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.,
- w środę wspom.  św. Klary, dziew.,
- w sobotę wspom. św Maksymiliana prezb. i męcz.
                                                                                                                                                                                                                                                                       
 Centralne uroczystości odpustowe z procesją wokół kościoła będą o o godz. 11.00. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do  uroczystego przeżycie odpustu. ks. Stanisławowi Sowińskiemu za trud głoszenia kazań i przewodniczenie sumie. Księżom z dekanatu i rodakom, p. kościelnemu i organiście , Zespołowi Pogórzanie, LSO i DSM, niosącym feretrony i chorągwie, paniom w kuchni, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, przybyłym gościom i parafianom. Bóg zapłać.


  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy  Uroczystość Wniebowzięcia Maryi. W czasie każdej Mszy św. nastapi poświęcenie ziół i kwiatów, a na Mszy św. o godz. 16.00 będą dożynki.


 Dziękujemy  ks. Romanowi za tygodniową posługę w naszej parafii. Od Jutra pracę podejmie ks. Dawid Grabowski- nieoprezbiter z Brzeźnicy koło Bochni.


W piątek kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św.  o godz. 18.00 będzie procesja z figura wokół kościoła, w czasie której będziemy odmawiać różaniec. O niesienie feretronu Fatimskiej Pani i odmawianie różańca prosimy Różę zelatorki Janiny Haraf.  
 

Składka na parafię będzie w przyszłą niedzielę.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
 Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.