Parafia Jastrzębie

18 Niedziela zwykła 1. 08. 2021 r.

07.08.2021, Człowiek potrzebuje pokarmu, aby żyć i prawidłowo się rozwijać. Jednak nie tylko tego doczesnego, ale i wiecznego, którym jest Ciało Jezusa. Zbawiciel jest w stanie zaspokoić wszelkie nasza pragnienia, ponieważ jest chlebem życia, który z nieba zstąpił

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w środę  wspom. Jana Vianneya, prezb.,
- w piątek święto Przemienienia Pańskiego.                                                                                                                                                                                                                                                                          
3. Dziś po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych. Natomiast w Ciężkowicach na płycie Rynku podczas Międzynarodowego Festyny Wikliny będzie można się spisać. Zachęcamy do sakramentalnej spowiedzi w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św., a w piątek godzinę.
4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczysta suma z procesją wokół kościoła zostanie celebrowana o godz. 11.00.
5. Dziękujemy ks. Mateuszowi za dwutygodniową pracę w naszej parafii i witamy ks. Romana Hopeja z KUL-u, który będzie z nami do 8 sierpnia.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia. W czwartek będziemy modlić się  o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek podczas Mszy św. będzie tradycyjnie zbierana składka na misję. Wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja od godziny 17.00 zakończona litanią i aktem oddania. W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Lucyny Burnus.
7. Odpust Porcjunkuli można zyskać dziś i jutro nawiedzając jakikolwiek kościół.
8. Składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie będzie w przyszłą niedzielę.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.
10. Wczoraj zmarła śp. Halina Szczerba z Kąśnej Dolnej.