Parafia Jastrzębie

17 Niedziela zwykła 25. 07. 2021 r.

24.07.2021, Bóg jest dobrym Ojcem i troszczy się o wszystkie stworzenia. Szczególnie człowieka otacza opieką stwarzając mu warunki, w których może żyć i się rozwijać. Pragnie jednak, aby on - korona stworzeń na ziemi, troszczył się przede wszystkim o pokarm duchowy, czyli Eucharystię, która daje siłę do powstania z nałogów. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną polecajmy wszystkich uwikłanych w nałogi


  W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:


- w poniedziałek  wspom. Joachima i Anny – rodziców Maryi,
- w czwartek wspom.  św. Marty,
- w sobotę wspom. św. Ignacego Loyoli, prezb.
                                                                                                                                                                                                                                                                         
Bóg zapłać za ofiary złożone na parafię w ubiegła niedzielę  w kwocie 3500 zł.

 W przyszłą niedziele po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców,  po Mszach świętych nastąpi poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy poświęceniu, zasilą misyjną organizację MIVA, która między innymi zajmuje się zakupem samochodów dla misjonarzy. Otrzymamy też pamiątkowe breloczki.

  Odpust ku czci św. Marii Magdaleny dziś w Zborowicach. Uroczysta suma o godz. 11.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Pawła Pasionka, l. 17. Polećmy  go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...