Parafia Jastrzębie

16 Niedziela zwykła 18. 07. 2021 r.

17.07.2021, Przywódcy religijny Izraela nie troszczyli się o dobro wiernych i dlatego Bóg przez proroka Jeremiasza zapowiada, że z rodu Dawida wyjdzie Odrośl sprawiedliwa, Będzie panował jako król, a wtedy Juda dostąpi zbawienia, czyli ludzie bez podstępu, przeżywający właściwie swą relację z Bogiem – otwarci na Jego łaskę. Tą Odroślą jest Jezus w nim dostępujemy zbawienia.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w czwartek święto św. Marii Magdaleny,

- w piątek święto św. Brygidy zakonnicy – patronki Europy,

- w sobotę wspom. św. Kingi dziew. i zakonnicy.

                                                                                                                                                                                                                                                                         

  Dzisiejsza składka jest na parafię - Bóg zapłać za nią. W ostatnim tygodniu pomalowaliśmy dach na obiekcie  katechetyczny.

 

 Przyszła niedziela w naszej diecezji będzie synodalną.

 

 Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych nastąpi poświęcenie samochodów. Będzie też  okazja do złożenia ofiary na samochody dla misjonarzy i otrzymania pamiątkowych breloczków tj. ze św. Józefem oraz św. Krzysztofem.

 

  Dziękujemy ks. Sylwestrowi Dudzie za dwutygodniową posługę w naszej parafii i witamy ks. Mateusz Chwałka – neoprezbitera z Bolesławia, który do 31 lipca będzie pracował w naszej parafii.

 

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

 

 W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Kazimierza Zięcinę l. 74. Polećmy  go miłosierdziu Bożemu, a także  śp. Pawła Pasionka, którego pogrzeb odbędzie się  najprawdopodobniej w tym tygodniu.Zmarł  też tato  ks. Krzysztofa  Strzygła wikariusza  w  naszej  parafii - Marian  Strzygło . Dobry Jezu a  nasz   Panie ...