Parafia Jastrzębie

14 Niedziela zwykła 4. 07. 2021 r.

04.07.2021, Prorok Ezechiel został przez Boga posłany do ludzi o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach. Takimi byli Izraelici, którzy nieustannie obrażali Boga, a potem mieli żal do Niego, iż dopuścił na nich karę jaką była niewola babilońska. Jednak tylko zrozumienie swoich grzechów, odwrócenie się od nich zapewnia Bożą pomoc. Upór w złu prowadzi do wiecznego potępienia. Bądźmy ludem o otwartym sercu na Boże słowo.

 W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek wspom. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.,
- w czwartek wspom. św. Jana z Dukli, prezb.
                                                                                                                                                                                                                                                                         
 Dziś   przeżywamy pierwsza niedzielę lipca. Po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

 Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Sylwestra Dudę z parafii Trójcy Przenajświętszej z Mielca, którzy do 17 lipca będzie pełnił posługę w naszej parafii.

 Rozpoczęły się wakacje. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie oraz odpowiednim stroju w kościele.

Główny Urząd Statystyczny do 30 września br. prowadzi obowiązkowy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Można to uczynić drogą  internetową lub w urzędzie statystycznym w gminie. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Serdecznie witamy wszystkich, którzy odpoczywają w naszej parafii  w tym księży rodaków i siostry zakonne.

Trwa  tygodniowy odpust w Tuchowie. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli Miłujcie się.