Parafia Jastrzębie

XIII Niedziela Zwykła, 27.06.2021 r.

26.06.2021, Maryja chce mam nieustannie pomagać jako swoim dzieciom. Ona tak naprawdę wie co jest dla nas najlepsze, zaufajmy jej i uciekajmy się pod jej opiekę zwłaszcza w zagrożeniach duchowych. Przeżywając wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i odpust w Kąśnej skorzystajmy z tego wielkiego daru. Módlmy się także za V Synod w kolejną niedzielę synodalną.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspom. św. Ireneusza bpa i męcz., 
- we wtorek uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów,
- w piątek święto MB Tuchowskiej,
- w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.

2. Dziś   przeżywamy w naszej parafii odpust  ku czci MB Nieustającej Pomocy (kaplica w Kąśnej Dolnej). Uroczysta suma zostanie tam odprawiona o godz. 11.00, a po niej procesja. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii.

3. We wtorek Msze św. w naszej parafii będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu imieniny będzie obchodził ks. Piotr polecajmy go Bogu w naszych modlitwach, a składka będzie na tzw. świętopietrze.

4. 30 czerwca zakończy pracę w naszej parafii w charakterze wikariusza ks. mgr lic. Piotr Pietrucha. Dziękujemy mu za dwuletnią pracę w naszej parafii i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i stopni naukowych na uniwersytecie w Pampelunie w Hiszpanii.

5. Zachęcamy do spowiedzi zwłaszcza dzieci w ciągi tygodnia, a w piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w kościele.

6. W piątek wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja od 17.00 zakończona litanią do NSPJ i aktem oddania.

7. W sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Janiny Waza.

8. Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie.

9. Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na parafie w kwocie 4160 zł. Ostatnio pomalowaliśmy dach na kaplicy w Kąśnej Dolnej. 

10. Tygodniowy odpust w Tuchowie rozpocznie się 1 lipca o godz. 18.00. Szczegóły znajdują się na plakacie.

11. Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze OSP będzie 3 lipca w remizie w Jastrzębi o godz. 17.00. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.