XII Niedziela Zwykła, 20.06.2021 r.

19.06.2021, „Kim On jest..., że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?” to pytanie postawili sobie uczniowie, gdy Jezus uciszył burzę na jeziorze. Bóg prawdziwy jest wszechmocny może zatem wszystko uczynić nie tylko w świecie przyrody, ale i duszy człowieka jeśli tylko ten wyrazi zgodę. Pozwólmy się prowadzić Bogu, który che nas zbawić.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
- w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Dziś  w naszej parafii przeżywamy dzień modlitw za wiernych zmarłych. O godz. 11.00 odprawimy sumę na cmentarzu i będzie okazja do osobistej modlitwy za tych co nas poprzedzili do wieczności.

3.  W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy  w diecezji niedzielę synodalną, a w naszej parafii w Kąśnej -odpust  ku czci MB Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma zostanie tam odprawiona o godz. 11.00, a po niej procesja.

4. We wtorek nie będzie Mszy św rano o 7.00, ale tylko wieczorem. W środę obchodzić będziemy Dzień Ojca.

5. Młodzież i dzieci zapraszamy na Mszę św. wieczorną w czwartek na zakończenie roku szkolnego.

6. Przypominamy, że w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do NSPJ po Mszy św wieczornych, w niedziele po sumie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.