Parafia Jastrzębie

XI Niedziela Zwykła, 13.06.2021 r.

12.06.2021, Królestwo Boże rozwija się na ziemi, bo tak chce Bóg. Nikt i nic nie jest w stanie zniszczyć tego dzieła, które zapoczątkował Najwyższy. My świadomie możemy włączyć się w jego rozwój. Chociaż jeszcze nie objęło cały świat jest w nim obecne i się rozwija mimo zła i grzechu. Każde nasze opowiadanie się po stronie dobra jest jego budowaniem. Jako uczniowie Chrystusa jesteśmy do tego szczególnie zobowiązani. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. misjonarza z Ukrainy, który wygłosi do nas kazanie, a po Mszy św. zbierze ofiary na tamtejszy Kościół.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
-w poniedziałek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika, 
- w czwartek wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego. 

2. Przeżywamy dzień fatimski. Po wieczornej Mszy św. będzie różaniec i procesja z figurą MB wokół kościoła. 

3. W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. Składka będzie na parafię. Ze względu na wysokie temperatury Msza św. na cmentarzu będzie o godz. 11.00.

4. W środę klasy siódme SP będą miały egzamin przed  sakramentem bierzmowania. Prosimy o przybycie na to spotkanie także rodziców. O godz. 16.00 SP w Jastrzębi Dolnej, o 17.00 SP w Kąśnej i Jastrzębi Górnej.

5. Spotkanie Parafialnej Rady Synodalnej w czwartek po Mszy św. wieczornej. 

6. Przypominamy, że w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do NSPJ po Mszy św wieczornych, w niedziele po sumie. Od 20 czerwca nie będzie dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

7. We wtorek będziemy przezywać 9 rocznicę objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

9. Dziś odbywają się wybory burmistrza Ciężkowic.