Parafia Jastrzębie

X Niedziela Zwykła, 06.06.2021 r.

05.06.2021, Bluźnierstwo, które popełnili faryzeusze wobec Jezusa to zarzucanie Mu działania mocą Belzebuba, czyli szatana podczas gdy Zbawiciel działał mocą Ducha Świętego. Trwanie w takim przekonaniu prowadzi do odrzucenia na zawsze zbawienie jakie Bóg daje człowiekowi przez Chrystusa. To nieuchronnie prowadzi do potępienia. Umiejmy dostrzegać działanie Boga w Kościele, naszym życiu i narodzie i dziękujmy za to Wszechmogącemu.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie błogosławionego Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika,
- we wtorek wspomnienie świętej Jadwigi Królowej, 
- w czwartek zakończenie oktawy Ciała i Krwi Jezusa,
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – znosi piątkowy post,
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

2. Przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych, a po sumie eucharystyczna procesja. 

3.  W przyszłą niedzielę  gościć będziemy misjonarza z Ukrainy, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby Kościoła gdzie pracuje. W tym dniu będzie nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 16.00. O niesienie figury wokół kościoła i różaniec prosimy różę z. Teresy Musiał.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św wieczornej będzie błogosławieństwo dzieci  i wianków. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze  i brali udział czy jeszcze wezmą w eucharystycznych procesjach.

5. Przypominamy, że w ramach nabożeństwa czerwcowego odmawiamy litanię do NSPJ po Mszy św wieczornych lub śpiewamy w czasie procesji.

6. Mszę św. za wiernych zmarłych na cmentarzu planujemy w niedziele 20  czerwca o godz. 14.00.

7. Odpust w Kąśnej będzie w ostatnią niedzielę czerwca tj. 27 o godz. 11.00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Hering l. 80 – tata ks. Edwarda. Zmarł także ks. Edward Bryła – pracujący w naszej parafii. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w Szczepanowie o godz. 13.30. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...