Parafia Jastrzębie

Niedziela Trójcy Świętej, 30.05.2021 r.

31.05.2021, Trójca Przenajświętsza to jeden i jedyny Bóg , ale w trzech Osobach. Jedność Boskiej natury sprawia, że w sakramentach łączymy się zawsze z Trójjedynym Bogiem. Chociaż tej tajemnicy nie pojmiemy to uwielbiajmy Boga realizując Jego wolę. Dziś w naszej diecezji kolejna niedziela synodalna. Módlmy w tej intencji.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP,
- we wtorek wspomnienie św. Justyna męczennika, 
- w czwartek uroczystość Bożego Ciała,
- w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej Świętego, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej, a nasza parafia I Komunię św.  oraz całodzienną adorację.  Po uroczystościach komunijnych i zdjęciach tj . o godz. 12.30. wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i regionami będziemy adorowali w takim porządku:-od 12.30 - 13.00 Kąśna Dolna
-od 13.00 - 14.00 Kąśna Górna
-od 14.00 -14.45. Jastrzębia Górna
-od 14.45 - 15.30 Jastrzębia Dolna. Adorację zakończymy nabożeństwem majowym, a po nim będzie Msza św.

3.  W przyszłą niedzielę  obchodzić będziemy w Polsce Dzień Dziękczynienia.

4. W Boże Ciało Msze św. jak w niedziele, a po Mszy św. o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy. W czasie oktawy procesje będą wieczorem po Mszy św. z wyjątkiem pierwszego piątku, a w niedziele po sumie. Prosimy, aby na procesji  dzieci sypały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami, a starsi nieśli feretrony i chorągwie. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. W piątek  wystawienie Pana Jezusa i godzinna adoracja od 17.00 zakończona aktem oddania NSPJ i procesją.

6. W pierwszą sobotę pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Zofii Hołda.

7. Dzieci pierwszokomunijne będą przez cały tydzień przychodzić  w strojach na Mszę św wieczorną w ramach „Białego Tygodnia”.

8. Spowiedź przed przed I piątkiem  i Bożym Ciałem będzie w środę od 17.00

9. W  ramach nabożeństwa czerwcowego będziemy po Mszy św wieczornej odmawiać litanię do NSPJ.

10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się. 

11. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste włączenie aspirantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Próba dla aspirantów będzie w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

12. Zbiórka dla aspirantów, ministrantów i lektorów przed Uroczystością Bożego Ciała będzie w środę po wieczornej Mszy Świętej.