Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 23.06.2021 r.

22.05.2021, „Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy.” Jezus wypowiadając te słowa zapewniał uczniów, że Duch Święty, którego ześle pomoże im zrozumieć tajemnicę Boga i Jego działanie w świecie. Doda im także odwagi, aby się nie lękali nawet śmieci ciała, ale mężnie wyznawali wiarę. Przeżywając uroczystość Zesłania Ducha Świętego prośmy o odwagę, abyśmy żyli Ewangelią na co dzień.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
-w poniedziałek święto Matki Kościoła,
- w środę wspom. św. Filipa Nereusza – Dzień Matki
- w czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
w sobotę wspom św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.

2. Dziś dzieci klas IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii św na Mszy św. o godz. 11.00

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej Świętego, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej, a nasza parafia będzie przeżywała I Komunię św. na Mszy św. o godz. 11.00 oraz całodzienną adorację.  Po uroczystościach komunijnych i zdjęciach tj . o godz. 12.30. wystawimy Pana Jezusa w monstrancji i regionami będziemy adorowali w takim porządku:
- od 12.30 - 13.00 Kąśna Dolna
- od 13.00 - 14.00 Kąśna Górna
- od 14.00 -14.45. Jastrzębia Górna
- od 14.45 - 15.30 Jastrzębia Dolna. Adorację zakończymy nabożeństwem majowym, a po nim będzie Msza św.

4. Bóg zapłać za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3234 zł.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są: w dni powszednie o godz. 17.00 w JG, o 17.30 w Kąśnej i o 18.00 w kościele parafialnym, a w niedziele i święta o godz. 15.30.

6. Dzieci klas III  z Kąśnej i Jastrzębi Górnej wraz z rodzicami będą miały  spotkanie w środę o 16.00.

7. Spotkanie dzieci i rodziców klas III SP  w piątek po Mszy św. wieczornej.

8. Spowiedź dla dzieci klas III ich rodziców, chrzestnych i rodzeństwa będzie w sobotę od godz. 9.00.

9. W najbliższy piątek będzie badanie wzroku w naszym ośrodku zdrowia od godz. 8.30.

10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się