Parafia Jastrzębie

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, 16.05.2021 r.

15.05.2021, „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelie wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony; a kto nie uwierzy będzie potępiony.” To słowa Jezusa wstępującego do nieba. Jako chrześcijanie mamy wszystkim głosić orędzie zbawienia w Chrystusie. Nie uchylajmy się od tego obowiązku, gdyż z tego będzie rozliczał nas Pan. Dziś w szczególny sposób módlmy się za biskupa ordynariusza w dniu jego imienin.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek  św. Stanisława Papczyńskiego, prezbietra

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zasłania Ducha Świętego, a dzieci klas IV  rocznicę I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00.

3. Zbliża się uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. W obecnym roku podobnie jak w ubiegłym będą ołtarze przy kościele. O ich przygotowanie i przystrojenie prosimy: I ołtarz przy kamiennym krzyżu – mieszkańcy Podolin od pań Koniuszych do Pani Zofii Haraf; II Ołtarz przy kapliczce św. O. Pio - mieszkańcy Przybyłowa od Państwa Konwent do Pani Anny Hołda; III ołtarz przy kapliczce św. Faustyny mieszkańcy Kąśnej Dolnej od Państwa Fryczek do państwa Heleny i Zygmunta Szczerba; IV ołtarz przy kapliczce św. Krzysztofa – mieszkańcy Jastrzębi Górnej od od kaplicy Miłosierdzia Bożego do Państwa Janiny i Franciszka Kiełbasa.

4. Spotkanie Parafialnej Rady Synodalnej w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są: w dni powszednie o godz. 17.00 w JG, o 17.30 w Kąśnej i o 18.00 w kościele parafialnym, a w niedziele i święta o godz. 15.30.

6. LSO będzie miała  spotkanie w poniedziałek o 16.00, a DSM w czwartek także o 16.00.

7. Spotkanie dzieci i rodziców klas III SP w środę o 16.30

8. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.

9. Przypominamy, że badanie wzroku będzie w naszym ośrodku zdrowia 28 maja od godz. 8.30.

10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.