Parafia Jastrzębie

VI Niedziela Wielkanocna, 09.05.2021 r.

08.05.2021, Jezus zachęca nas do trwanie w Jego miłości. Czynimy to, gdy zachowujemy Boże przykazania. Wzorem jest sam Zbawiciel, który we wszystkim zachował przykazania Boga Ojca. Poświęcić życie za innych to znaczy służyć im swoim słowem, dobrym uczynkiem, modlitwą czy cierpieniem. Niech nasza miłość do Boga i ludzi będzie szczera.
1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w piątek święto św. Macieja Apostoła.
 
2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a składka będzie na parafię.
 
3. W czwartek będzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej przejdziemy w  procesji z figurą wokół kościoła, w czasie której odmówimy różaniec. Figurę Matki Bożej będą nieś tegoroczni bierzmowani, a także poprowadzą różaniec.
 
4. Spotkanie dzieci i rodziców klas IV SP w środę o 16.00. Natomiast kas III  SP w piątek o 15.30.
 
5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są: w dni powszednie o godz. 17.00 w JG, o 17.30 w Kąśnej i o 18.00 w kościele parafialnym, a w niedziele i święta o godz. 15.30.
 
6. Spotkanie LSO i DSM będzie miało miejsce podczas nabożeństwa fatimskiego w czwartek o 18.00. DSM zapraszamy w pelerynkach maryjnych.
 
7. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.
 
8. Badanie wzroku będzie w naszym ośrodku zdrowia 28 maja od godz. 8.30.
 
9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.
 
10.  W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Katarzynę Barnowską l. 37. Polećmy jej nieśmiertelną duszę  Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...