Parafia Jastrzębie

V Niedziela Wielkanocna, 02.05.2021 r.

01.05.2021, Jezus jest krzewem winnym, a wierni latoroślami. Gdy są złączeni z Mistrzem przez łaskę uświęcającą przynoszą owoce na życie wieczne, bo cokolwiek dobrego czynią stanowi zasługują na niebo. Bóg Ojciec jako dobry ogrodnik oczyszcza ich przez cierpienie, aby owoc ich był obfitszy. Trwajmy w przyjaźni z Bogiem, aby nasze życie tu na ziemi doprowadziło nas do wiecznego szczęścia. Dziś w szczególny sposób módlmy się za Emigrację.
1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski,
- we wtorek wspom. św. Floriana – patrona strażaków,
- w czwartek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów,
- w sobotę uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. – patronki Europy.
2. Jutro Msze św. w naszej parafii będą jak w niedziele.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek maja. Bardzo prosimy skorzystać ze spowiedzi w ciągu tygodni, gdyż w piątek wieczorem w kościele będzie to niemożliwe z powodu nabożeństw w kaplicach. Wystawienie Pana Jezusa w monstrancji  i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania NSPJ będzie w piątek od.17.00. Następnie będzie majówka i Msza św. W kaplicach Msze św będą przed majówkami.
4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są: w dni powszednie o godz. 17.00 w JG, o 17.30 w Kąśnej i o 18.00 w kościele parafialnym, a w niedziele i święta o godz. 15.30.
5. LSO będzie miała  spotkanie w poniedziałek o 16.00, a DSM w czwartek także o 16.00.
6. W środę o 14.00 będzie pogrzeb śp. Katarzyny Suskiej-Barnowskiej.
7.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.
8. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Maria Bacia l. 96 i Lidia Kiełbasa l. 93. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...