Parafia Jastrzębie

Niedziela Dobrego Pasterza, 25.04.2021 r.

24.04.2021, Dobry pasterz oddaje życie za owce, najemnik zaś widząc niebezpieczeństwo ucieka, bo nie zależy mu na owcach. Tym dobrym pasterzem jest Jezus, który karmi nas swoim słowem oraz ciałem- poi Krwią i chroni przed zniewoleniem ze strony diabła. Przeżywając Niedzielę Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji także synodalną prośmy o dobrych pasterzy, którzy będą nas prowadzić prostą drogą do nieba.
1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i dokt. Kościoła – patronki Europy.
2. W przyszłą niedzielę po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
3. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą: O godz. 17.00 w JG, o 17.30 w Kąśnej i o 18.00 w kościele parafialnym.
4. Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na parafię w kwocie 2481 zł.
5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi róża z. Barbary Hołda.
6. Rozpoczęliśmy tydzień  modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. 
Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. 
7.  LSO będzie miała  spotkanie w poniedziałek o 16.00, a DSM w czwartek także o 16.00.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.