Parafia Jastrzębie

III Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021 r.

17.04.2021, Biblia daje odpowiedź jak dobrze żyć tu na ziemi i zdobyć po śmierci niebo. Uświadamia nam, że nie jesteśmy dziełem przypadku, ale istotami, których Bóg chce dla siebie, przeznaczonymi do wiecznej chwały. Można ją osiągnąć słuchając Bożego słowa i żyjąc nim na co dzień. Są to słowa mądrości, którą wprawdzie lekceważy świat, ale która prowadzi do prawdziwego szczęścia. Przeżywając Niedzielę Biblijną czerpmy codziennie z tego źródła Bożego objawienia.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Z tej racji w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

2. Przyszła niedziela będzie Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji synodalna. W sposób szczególny będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne i wspierać  materialnie Tarnowskie Seminarium.  

3. Decyzją ks. Biskupa ksiądz kanonik został tymczasowo przeniesiony do Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Z tej racji nie będzie Mszy świętych w kaplicach w dni powszednie z wyjątkiem pierwszych piątków.

4. Aspirantów, ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 16.00, a DSM w czwartek także o 16.00.

5. Spotkanie Parafialnej Rady Synodalnej w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności  z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marian Gaj l. 66. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...