Parafia Jastrzębie

Niedziela Zmartwychwstania, 04.04.2021 r.

03.04.2021, „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał” tak pozdrawiali się pierwsi chrześcijanie. Celebrując to historyczne wydarzenie gromadzili się na liturgię w dzień Pański, czyli niedzielę i zgłębiali tę wielką tajemnicę naszej wiary. Zmartwychwstał Pan to znaczy, że nadal żyje i jest zwycięzcą: piekła, szatana i grzechu. Niech nadzieja na pokonanie przez nas zła ze Zmartwychwstałym, będzie obecna w naszych sercach.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś zmiana tajemnic po prymarii.

2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. w naszej parafii będą według porządku niedzielnego. Składka na KUL i Uniwersytet Papieski.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego: Księżom, p. kościelnemu, p. organiście, paniom i młodzieży za przystrojenie ołtarzy, ciemnicy i Grobu Pańskiego, strażakom za czuwanie przy grobie, śpiewającym pasję, psałterzystom, LSO i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach i adoracji.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszki będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Jastrzębi Górnej będzie sprawowana Msza Święta odpustowa o godz. 11.00. Z tej racji w kościele parafialnym będzie Msza Święta o 9.45. 

5. We wtorek uczniowie klas VIII Szkół Podstawowych naszej parafii przyjmą w Ciężkowicach sakrament bierzmowania o godzinie 13.00. Prosimy o ich przybycie do ciężkowickiego kościoła wraz  ze świadkami o godz. 12.45.

6. Rada Parafialna będzie miała spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się

8. Przy wyjściu z kościoła i kaplic są do zabrania maseczki.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimiera Wilga l. 94. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...