Parafia Jastrzębie

V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021 r.

20.03.2021, Bóg przez proroka Jeremiasza zapowiada zawarcie nowego przymierza, którego prawo będzie wypisana na sercach, gdyż stare przymierze Izraelici złamali. To nowe przymierze zawarł Jezus i przypieczętował je krwią przelaną na krzyżu. Zostaliśmy zatem wykupienie nie złotem czy srebrem, ale najdroższą krwią Chrystusa. Trwajmy zatem w wierności Bogu. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Kazimierza Trybułę - rekolekcjonistę i życzymy mu darów Ducha Świętego w przekazywaniu Bożego słowa.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. wieczornej nastąpi podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Na to wydarzenie zapraszamy tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

2. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm i procesja wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 11.00, a po niej konkurs palm. Natomiast w sobotę o godz. 19.00 będzie Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. Serdeczne zapraszamy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 9.00   i 16.30 w kościele parafialnym, o 15.30 JG w oraz 17.00 w KD; Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

4. Składka na rekolekcjonistę będzie w środę – na zakończenie oraz w poniedziałek podczas Mszy św. dla chorych o godz. 11.00. Trwa tydzień modlitwy o ochronę poczętego życia.

5. Odwiedziny chorych w domach przed światami będą w wtorek 23 marca od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać do dziś w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

6. Spotkanie LSO w czwartek o godz. 16.00, które będzie przygotowaniem do Triduum Paschalnego.

7.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki Caritas w cenie 6 zł.

8. W przyszłą niedzielę w kaplicy w KD będzie składka na pokrzywdzonych w pożarze Ewę i Szczepana Gaj.

9. Sobotnie spotkanie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi zostało odwołane.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się

11. W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu parafiankę śp. Krystynę Maciaszek l. 72. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu ...