Parafia Jastrzębie

IV Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021 r.

13.03.2021, Izraelici lekceważyli wysłanych do nich proroków, łamali Boże przykazania i bezcześcili świątynię, dlatego spotkała ich kara. Zostali uprowadzeni do Babilonu, a świątynię zniszczono. Gdy na wygnaniu zrozumieli swoją niegodziwość i pokutowali za grzechy. Król perski Cyrus, z polecenia Boga - pozwolił im powrócić na dawne tereny. Jednak łaska miłosiernego Boga objawiła się szczególnie w tym, że zesłał swojego Syna, aby przez wywyższenie na krzyżu odkupić ludzkość. Przeżywając niedzielę „laetare” cieszymy się ze zbawienia dokonanego przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Maryi, która znosi post piątkowy. 

2. W sobotę rozpoczniemy rekolekcje parafialne o godz. 17.00 Mszą św. i nauką dla wszystkich, a po niej nauka dla młodzieży. Zapraszamy na  nią tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Uczniów szkół zapraszamy na nauki dla wszystkich, gdyż w tym roku nie będzie szkolnych rekolekcji.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 9.00 i 16.30 w kościele parafialnym, o 15.30 JG w oraz 17.00 w KD; Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

4. Trwa nowenna do św. Józefa przed uroczystością opiekuna Jezusa. W przyszłą niedzielę składka na parafię. Spotkanie rodziców klas III SP we wtorek po Mszy św wieczornej, a Caritas w środę.

5.  Odwiedziny chorych w domach przed światami będą w wtorek 23 marca od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać do przyszłej niedzieli w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

6. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w czwartek o 15.00.

7.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki Caritas w cenie 6 zł.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności parafianin śp. Piotr Konieczny l. 57. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.

10. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi serdecznie zaprasza wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi na Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w sobotę 27 marca 2021 r. o godz. 17:00 w Remizie w Jastrzębi. Na zebraniu obowiązują wszystkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne !