Parafia Jastrzębie

III Niedziela Wielkiego Postu, 07.03.2021 r.

06.03.2021, Prawo Boże jest mądrością w oczach innych narodów. Takie słowa docierały do uszów Izraelici czytających Pismo Święte. Bóg dał ludziom dziesięć przykazań, aby szlachetnie postępowali i w ten sposób jednoczyli się z Nim wprowadzając Jego królestwo na ziemi. Człowiek jednak namawiany przez Złego do samowoli często odrzuca przykazania mniemając, że będzie szczęśliwszy. Niestety zamiast szczęścia doznaje rozczarowania, bo nie ma pokoju w sercu łamiącym Boże prawo. Kierujmy się w codziennym życiu dekalogiem.

1. W sobotę będziemy obchodzić ósmą rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

2. Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli to w sobotę przed 5 niedzielą Wielkiego Postu tj. 20 marca rozpoczniemy parafialne rekolekcje.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 9.00   i 16.30 w kościele parafialnym, o 15.30 JG w oraz 17.00 w KD; Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

4. Od środy rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed uroczystością opiekuna Jezusa.

5.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców połączone z wręczeniem krzyży będzie w środę na Mszy św. o godz. 17.00.

6. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w czwartek o 15.00.

7. Parafialny Zespół Synodalny będzie miał spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  barani wielkanocne i paschaliki Caritas w cenie 6 zł.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.