Parafia Jastrzębie

II Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2021 r.

27.02.2021, „Potwierdzanie wierności Bogu niekiedy nas ludzi bardzo kosztuje, tak jak wiele kosztowało Abrahama, od którego Bóg zażądał syna Izaaka. Jednak miłować Boga ponad wszystko oznacza także ponad swoje dzieci. Najwyższy umacnia ludzi Jemu wiernych do takiej ofiary. Ona dziś polega na rezygnacji z siebie tj. z planów na swoje życie i najbliższych zwłaszcza swoich dzieci. W naszej diecezji przeżywamy kolejną niedzielę synodalną poświęconą katolickim mediom. Korzystajmy z tej ewangelizacyjnej oferty.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w czwartek święto św. Kazimierza, Królewicza.

2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii. Ze spowiedzi można skorzystać w tym tygodniu w każdy dzień pół godziny przed Mszą św, a w  piątek od 15.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 9.00   i 16.30 w kościele parafialnym, o 15.30 JG w oraz 17.00 w KD; Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

4. Dziękujemy Wam drodzy parafianie za zaangażowanie się w przygotowanie i przeżycie nawiedzenia  obraz MB Solidarności, repliki krzyża nowohuckiego i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W sposób szczególny dziękujemy ks. Piotrowi, p. Barbarze Hołda, strażakom, p. kościelnemu i p. organiście; LSO i DSM oraz wszystkim, którzy w tych godzinach odwiedzili nasz kościół.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. W czwartek będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne zawłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do NSPJ i aktem oddanie od godz.15.30. Następnie będzie Droga Krzyżowa i Msza św. W pierwszą sobotę pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Barbary Hołda.

6. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, a DSM w czwartek o 15.00.

7. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3404 zł.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  barani wielkanocne i paschaliki Caritas w cenie 6 zł oraz złożyć ofiarę na fundusz „Ad Gentes”.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.