I Niedziela Wielkiego Postu, 21.02.2021 r.

20.02.2021, „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” - słowa Jezusa wzywają nas do zmiany postępowanie. Z lekceważenia Bożych przykazań do ich zachowania w całej rozciągłości, bo to stanowi budowanie królestwa Bożego. Pozwolić prowadzić się Bogu to zadanie każdego chrześcijanina.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

2. Przyszła niedziela będzie synodalna. Zbiórka  do puszek „Ad Gentes”.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 9.00 i 16.30 w kościele parafialnym, o 15.30 w kaplicy w Jastrzębi Górnej w oraz 17.00 w kaplicy w Kąśnej Dolnej,

Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

W piątek na popołudniowe Drogi Krzyżowe  zapraszamy dzieci z klas III SP, które przyniosą  książeczki do poświecenia, tak w kościele parafialnym, jak i w kaplicach.

4. Plan perygrynacju Obrazu Matki Robotników Solidarności

ŚRODA

- 16.30 - powitanie obrazu Matki Bożej, repliki krzyża nowohuckiego  i relikwi bł. Jerzego Popiełuszki,
- 17.00 - Msza św. z kazaniem,
20.00 - różaniec zakończony apelem.

- 6.30 -  modlitwa różańcowa
- 7.00 Msza św.,
-15.00 - Koronka do Bożego miłosierdzia i pożegnanie obrazu.
W ciągu dnia zapraszamy do prywatnej adoracji. Na te wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza ludzi pracy.

5.  Rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. Zapisy dzieci do przeszkoli/ oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą od 22 lutego  do 22 marca 2021 r. Natomiast zapisy uczniów do klasy I przyjmowane będą od 1 - 26 marca. Dzieci mogą zapisać rodzice lub prawni opiekunowie wypełniając odpowiednie dokumenty. Więcej informacji  można uzyskać ze stron internetowych szkół i przedszkoli.

6. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w czwartek o 15.00.

7.  Sołtys Kąśnej Górnej informuje, że nakazy płatnicze są do odbioru u w domu Pani Sołtys  oraz będą  w dniach 22-24. 02 2021 r.  w świetlicy w Kąśnej Górnej w godzinach 8 - 11.00. Zaprasza również do wpłacania należności za podatek rolny, leśny od nieruchomości i odpady komunalne. Pamiętajmy o maseczkach tak w urzędach jak i w przestrzeni publicznej.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  barani wielkanocne i paschaliki Caritas w cenie 6 zł.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.