VI Niedziela Zwykła, 14.02.2021 r.

13.02.2021, Trąd był w czasach Starego Testamentu i publicznej działalności Jezusa był chorobą sprawiającą nie tylko ból fizyczny, ale także wykluczającą ze społeczeństwa. To wykluczenie wiązało się z lękiem przed zakażeniem innych. Tęsknota za najbliższymi i i życie w odosobnieniu pogarszało sytuację chorego. Każde wyleczenie, a tym bardziej cudowne uzdrowienie z tej choroby było wielkim darem. Jezus uzdrawiał trędowatych, ale szczególnie spieszy z pomocą trędowatym na duszy, czyli grzesznikom jeśli tylko go o to poproszą. Prośmy zatem Pana o uzdrowienie naszej duszy.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w środę Popielec – w czasie każdej Mszy św. nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły (od 18 – 60 r. życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na cele charytatywne. Rozpocznie Okres Wielkiego Postu w którym będą nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 9.00 i 16.30 w kościele parafialnym, o 15.30 w kaplicy w Jastrzębi Górnej w oraz o 17.00 w kaplicy w Kąsnej Dolnej. Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św. W piątek na popołudniowe Drogi Krzyżowe  zapraszamy młodzież do bierzmowania, która przyniesie  książeczki do poświecenia, tak w kościele parafialnym, jak i w kaplicach.

2. Dziś po sumie ostatnie w tym roku nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adorować będziemy Pana Jezusa  w monstrancji w kościele parafialnym w takim porządku: od 12.00 - 13.00 Jastrzębia Dolna,  od 13.00 - 14.00 Kąśna Dolna,  od 14.00 -15.00 Jastrzębia Górna, od 15.00 - 16.00 Kąśna Górna.

3.  Rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o  Trzeźwość Narodu.

4.  W przyszłą niedziele składka na parafię.

5. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w czwartek o 15.00.

6. Przypominamy, że badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia będzie  w najbliższy wtorek -16 lutego od godz. 8.30. Szczegółowe informacje można uzyskać w  Ośrodku Zdrowia.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielneg, Niedzieli i Miłujcie się.

8.  W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy parafianina śp. Stanisława Wazę, lat 83. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu ...