V Niedziela Zwykła, 07.02.2021 r.

06.02.2021, Człowiek żyjąc na ziemi musi zmagać się z różnymi przeciwnościami, jak biblijny Hiob. Cierpienia często przychodzą niespodziewanie, ale właśnie wtedy należy obudzić w sobie ufność do Boga, gdyż Zbawca nasz żyje i na końcu nas wynagrodzi tak jak wspomnianego patriarchę. Trwajmy zatem zawsze przy Zbawicielu.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w środę, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicę.

2. Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych, a po sumie kolejne nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adorować będziemy Pana Jezusa w monstrancji w kościele parafialnym w takim porządku:
 - od 12.00 - 13.00 - Jastrzębia Dolna,
 - od 13.00 - 14.00 - Kąśna Dolna,
 - od 14.00 -15.00 - Jastrzębia Górna,
 - od 15.00 - 16.00 - Kąśna Górna.

3.  We czwartek będziemy modlić się szczególnie za chorych z racji Światowego Dnia Chorego.

4.  Przyszedł rachunek za ogrzewanie kościoła  i kaplic w kwocie 6499 zł., który pokryliśmy ze składki złożonej podczas spotkań kolędowych.

5. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w czwartek o 15.00.

6. Parafialny Zespół Synodalny będzie miał spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

7. Przypominamy, że badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia będzie 16 lutego od godz. 8.30. Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Zdrowia.

8. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.

9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

10. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy parafiankę śp. Marię Krakowską, l. 74. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...