IV Niedziela Zwykła, 31.01.2021

30.01.2021, Bóg przez Mojżesza zapowiada Proroka jak on sam, którego wzbudzi Najwyższy spośród braci, czyli Izraelitów. Włoży w jego usta swoje słowo, a On będzie całkowicie posłuszny Wszechmogącemu. Tym Prorokiem okazał się Mesjasz – Jezu, który w czasie Mszy św. przekazuje ma słowa Ojca. Wypełniajmy co na poleca i obejmijmy modlitwą chorych na trąd, a także prace synodalne, przeżywając w naszej diecezji kolejną niedzielę synodalną.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego,
- w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
- w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i współbraci męczenników.

2. We wtorek, w święto MB Gromnicznej – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Do kościoła przynieśmy gromnice, a Msze św. w naszej parafii będą o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Składka w tym dniu będzie na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

3. Dziś po sumie rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adorować będziemy Pana Jezusa  w monstrancji w kościele parafialnym przez dwie kolejne niedziele  rejonami - jak w ubiegłym roku. I tak:
- od 12.00 - 13.00 - Jastrzębia Dolna,
- od 13.00 - 14.00 - Kąśna Dolna,
- od 14.00 -15.00 - Jastrzębia Górna,
- od 15.00 - 16.00 - Kąśna Górna.

4.  W tym tygodniu będzie pierwszy, czwartek, piątek i sobota lutego. W czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania NSPJ od godz. 16.00 - składka na misje.

5.  Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca codziennie, pół godziny przed i w czasie Mszy św. Spowiedź w piątek, w kościele parafialnym  od 16.00, w kaplicach pół godziny przed Mszą Świętą. W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Lucyny Włudyka.

6. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w środę o 15.00.

7. Badanie wzroku w naszym Ośrodku Zdrowia będzie 16 lutego od godz. 8.30. Szczegółowe informacje można uzyskać w  Ośrodku Zdrowia.

8. W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 20 zł.

9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa, Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

10.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Halina Haraf, l. 67. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...