III Niedziela Zwykła, 24.01.2020 r.

23.01.2021, Jonasz zmuszony przez Boga do głoszenia upomnienia mieszkańcom Niniwy, czyni to bez przekonania w moc słowa Najwyższego. Gdy jednak mieszkańcy się nawrócili zrozumiał, że trzeba zawsze i wszystkim głosić Bożą wolę, nawet osobistym wrogom - takimi bowiem w jego oczach byli Niniwici. Przeżywając niedzielę Słowa Bożego dziękujmy Niebu za obfitość tego daru, gdyż dzięki niemu może wzrastać nasza wiara.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
- we wtorek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa biskupów,
- w czwartek wspom. św. Tomasza z Akwinu,
- w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

2. Dziś można  przyjść z pomocą poszkodowanym w czasie trzęsienia w Chorwacji składając ofiarę do puszki.

3. Od przyszłej niedzieli w rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adorować będziemy Pana Jezusa  w monstrancji w kościele parafialnym przez trzy kolejne niedziele  rejonami, jak w ubiegłym roku. I tak:

• od 12.00 - 13.00 Jastrzębia Dolna
  • od 13.00 - 14.00 Kąśna Dolna
  • od 14.00 -15.00 Jastrzębia Górna
  • od 15.00 - 16.00 Kąśna Górna.

4.  We wtorek  obchodzić będziemy Dzień islamu w Kościele katolickim, a w środę Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.

5.  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę św. wieczorną.

6. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w środę o 15.00.

7. Rodziców klas III SP zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św.

8. Osoby należące do TPWSD zapraszamy do zakrystii po Mszach św.

9. W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 20 zł. Bóg zapłać za składkę na parafie z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 2816 zł. W najbliższą sobotę, tj 30.01 będzie w Jastrzębi szczepienie psów. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.