II Niedziela Zwykła, 17.01.2021 r.

16.01.2021, Tak jak Samuel nie pozwolił upaść na ziemię żadnemu słowu Boga tak również my mamy słuchać i wypełniać to co Najwyższy do nas mówi w czytaniach liturgicznych i przez pasterzy. Módlmy się też za wyznawców judaizmu, czyli żydów – przeżywając Dzień Judaizmu, aby w Chrystusie rozpoznali obiecanego Mesjasza.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek wspom. św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa,
- w czwartek wspom. św. Agnieszki i Dzień Babci.

2. Od Jutra rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego, a składka do puszki będzie na poszkodowanych w Chorwacji.

3. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Aspirantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 15.00, ministrantów i lektorów o 16.00, a DSM w środę o 15.00.

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po wieczornej Mszy św. na plebanii.

6. W piątek obchodzić będziemy Dzień Dziadka.

7. Przypominamy, że Narodowy Zakład  Opieki Zdrowotnej Palmed Centrum Opiekńczo-Lecznicze w Ciężkowicach informuje, że istnieje możliwość skorzystania z programu świadczeń medycznych dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablocie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

9. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy parafiankę śp. Marię Hołda l. prawie 96. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...