Niedziela Chrztu Pańskiego, 10.06.2021 r.

09.01.2021, Od chrztu w Jordanie Jezus rozpoczął publiczną działalność, która miała uświadomić słuchaczom ogromną miłość Boga do grzesznej i upadłej ludzkości. Kierując się nią zsyła na ziemię swojego Syna, który pokutuje, głosi Dobrą Nowinę, a w końcu umiera na krzyżu i zmartwychwstaje dla naszego zbawienia. Naśladujmy Jezusa w pokucie za grzechy i trwaniu w przyjaźni z Bogiem.

1. Od jutra rozpoczniemy pierwszą część okresu zwykłego w ciągu roku.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

3. Składka w przyszłą niedzielę będzie na parafię.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na misje w ubiegłą niedzielę.

5. Spotkanie Towarzystwa Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele.

6. Narodowy Zakład  Opieki Zdrowotnej Palmed Centrum Opiekńczo-Lecznicze w Ciężkowicach informuje, że istnieje możliwość skorzystania z programu świadczeń medycznych dla osób  niepełnosprawnych. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablocie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Haraf l. 64 i śp. Alicja Musiał l. 61. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...