Parafia Jastrzębie

Niedziela Świętej Rodziny, 27.12.2020 r.

26.12.2020, Święta Rodzina to Jezus, Maryja i Józef. Jest niedoścignionym wzorem dla naszych rodzin. W niej panował pokój i ofiarna miłość. W dniu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich módlmy się za nasze rodziny, aby były ogniskiem życia i miłości. W szczególny sposób polecajmy tegorocznych Jubilatów. W naszej diecezji obecna niedziela jest także synodalną. Niech Bóg błogosławi wszystkim zaangażowanym w to dzieło.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek Święto Świętych Młodzianków z Betlejem,
- w czwartek św. Sylwestra I papieża,
- w piątek uroczystość  Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 

2. W tym tygodniu odbędą się kolędowe spotkania w kościele o godz.17.00 z wyjątkiem czwartku i tak: W poniedziałek Kąśna Dolna, we wtorek Jastrzębia Górna, w środę Kąśna Górna, w czwartek Jastrzębia Dolna. W dniu kolędy przynosimy do kościoła wodę, którą kapłan poświęci, a w czasie Mszy św. będzie zbierana składka na ogrzewanie kościoła i kaplic.

3. W czwartek zakończymy Stary Rok na Mszy św. o godz 15.00. W piątek rozpoczniemy Nowy Rok - dzień modlitw o pokój - nie będzie piątkowego postu. W tym dniu Msze św. będą według porządku niedzielnego.

4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na poszkodowanych w pożarze naszych parafian Genowefę i Jana Biskup. Apelujemy także o ich wsparcie rzeczowe tj. drewnem potrzebnym do odbudowania obiektów.

5.  Dziękujemy za ofiary złożone na organistę przy odbiorze opłatków, które wyniosły 5980 zł., oraz za składkę na parafię w kwocie 2851 zł. Bóg zapłać Robertowi Jurkiewiczowi i Stanisławowi Hołda za usunięcie hydrologicznej usterki przy parkingu.

6. W pierwszą sobotę  stycznia pół godzi przed Msza św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Krystyny Krzyżkowskiej.                              

7. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

8.  Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabywania parafialnych kalendarzy, z których dochód przeznaczymy na dzieci i młodzież  działającą w grupach parafialnych.