Parafia Jastrzębie

4 Niedziela Adwentu, 20.12.2020 r.

19.12.2020, Bóg jest wierny swoim obietnicom. Dawidowi obiecał, że da mu Potomka, którego królestwo nigdy nie przeminie. Tym wspaniałym Władcą okazał się Zbawiciel, którego Maryja pochodząca z rodu Dawida w cudowny sposób poczęła i urodziła. Zbliżając się do przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia uświadamiajmy sobie, że także wobec nas Bóg spełni obietnicę zbawienia wiecznego, jeśli tylko będziemy Mu wierni.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w czwartek Wigilię przed Bożym Narodzeniem,
- w piątek uroczystość Bożego Narodzenia,
- w sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczenika.                                                       
2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto św. Rodziny tj. Jezusa, Maryi i Józefa. Tegorocznych jubilatów zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 11.00.

3. W czwartek przeżywając Wigilię  Bożego Narodzenia zadbajmy o jej religijny charakter. Niech nie zabraknie modlitwy, czytania Pisma Świętego, śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Po Mszy o  godz. 7.00. będzie możliwość zabrania  do domu betlejemskiego światełka. W piątek z racji uroczystości nie ma postu, a o północy, czyli 24.00 Pasterka. Pozostałe Msze św. będą według porządku niedzielnego, podobnie będzie w sobotę 26 grudnia. W tym dniu poświęcimy owies.

4. U Pana kościelnego można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze będą przeznaczone na utrzymanie organisty.

5. Spowiadać przed świętami będziemy: jutro 21 XII w Kąśnej Dolnej, we wtorek 22XII w Jastrzębi Górnej od 14.30 – 16.00; a w kościele parafialnym w środę 23 XII od 14.00- 17.30 z półgodzinną przerwą 15.30. 

6. Do chorych przed świętami udamy się we wtorek 22 grudnia przed południem. Prosimy ich zgłaszać do dziś w zakrystii.

7. Składka na Pasterce będzie na Fundusz Obrony Życia, a w święto św. Szczepana na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8.  Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego Małego i Dużego oraz Niedzieli.