3 Niedziela Adwentu, 13.12.2020 r.

12.12.2020, Radujcie się i cieszcie, bo Pan jest blisko. Zbliża się świętowanie Bożego Narodzenia. Przeżywając niedzielę Gaudete uwielbiajmy Boga za wielkie dzieła, które uczynił w historii zbawienia i dla nas dziś czyni. Jednak nie będzie w naszych sercach prawdziwej radości, gdy je nie oczyścimy z grzechów w sakramencie pokuty. Skorzystajmy z tego daru, abyśmy rodowali się w Panu. Dziś modlimy się za ofiary stanu wojennego w Polsce.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy: - w poniedziałek wspom. św. Jana od Krzyża prezb. i dokt. Kośc.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.  Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w roratach codziennie o godz. 17.00.

3. Od środy rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Przygotowując się do świąt nie róbmy zakupów w niedziele, ale uszanujmy dzień Pański.

4. U Pana kościelnego można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze będą przeznaczone na utrzymanie organisty. Dziękujemy rodzinom, które ufundowały pokrowce na ołtarze.

5.  Spotkanie rodziców uczniów klas VIII we wtorek po Mszy św. wieczornej. Uczniów wspomnianej klasy zapraszamy w tym dniu na roraty.

6. Do chorych przed świętami udamy się we wtorek 22 grudnia przed południem. Prosimy ich zgłaszać do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii.

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. wieczornej.

8. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece Caritas w cenie 6 zł.

9. Spowiadać przed świętami będziemy w poniedziałek 21 XII w Kąśnej Dolnej, we wtorek 22XII w Jastrzębi Górnej od 14.30 – 16.00; a w kościele parafialnym w środę 23 XII od 14.00- 17.30.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.