2 Niedziela Adwentu 6.12. 2020 r.

05.12.2020, Wszyscy jesteśmy wędrowcami w drodze do nieba. Liturgia wzywa nas, abyśmy prostowali ścieżki dla Boga i w ten sposób przygotowywali serca na przyjęcie Bożej pomocy. W walce z własnymi słabościami, które czynią krętymi drogi naszego życia, wsparcie Najwyższego jest nieodzowne. Dziś modlimy się za Kościół katolicki na Wschodzie wspierając chrześcijan mieszkających w krajach byłego Związku Radzieckiego.

-        w poniedziałek wspom. św. Ambrożego bpa i dokt. Kośc.,

-        we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W przyszłą niedzielę będziemy się modlić za ofiary stanu wojennego. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w roratach codziennie o godz.17.00. Dodatkowo dzieci zachęcamy do składania, do koszyczka serduszek  z dobrymi uczynkami.

We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Niech przyjdą wszystkie pozostałe osoby należące do DSM-u w pelerynkach, a po Komunii św. będzie poświęcenie  medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

U Pana kościelnego można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.Ofiary złożone przy ich odbiorze będą przeznaczone na utrzymanie organisty.

Do świąt, czyli przez najbliższe trzy tygodnie nie będzie Mszy św. w kaplicach - w dni powszednie

Składka na parafię będzie w przyszłą niedzielę.

Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece caritas w cenie 6 zł

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty

parafialnej odeszła do wieczności śp.

Maria Figas 1. 88.

Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. DobryJezu...