1 Niedziela Adwentu 29.11. 2020 r.

28.11.2020, Rozpoczęliśmy Adwent - czas duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Jest to także czas czuwania, czyli oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa na ziemię w wielkim majestacie na końcu świata. Gdy czynimy dobro, a unikamy zła, dajemy dowód, że czuwamy, a to nas odpowiednio przygotuje na przeżycie radosnych świąt Narodzenia Pańskiego. Dziś w naszej diecezji przeżywamy kolejną niedzielę synodalną. Módlmy się o dobre wykorzystanie Adwentu i spotkań z duszpasterzami.

- w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła,

- w czwartek wspom. św. Franciszka Ksawerego, prezb

W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszki na Kościół na Wschodzie.

Od jutra rozpoczniemy roraty, czyli Msze św. wotywne o NMP.

Będą one w naszej parafii o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i  zachęcamyich do składania do koszyczka serduszek z dobrymi     uczynkami

Spotkanie Parafialnego Zespołu synodalnego w środę po Mszy św. wieczornej.

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze będą przeznaczone na utrzymanie    organisty.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.

O powołania kapłańskie i zakonne będziemy modlić się w najbliższy czwartek. Spowiedź w każdy dzień pół godziny przed Mszą Św., a w piątek godzinę. W piątek wystawienie Pana Jezusa i godzinna adoracja zakończona litanią do NSP J oraz aktem oddania od godz. 16.00.

W sobotę pół godziny przed Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Zofii Skrobiś.

Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece caritas w cenie 6 zł.

W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie DSM-u , LSO i młodzieży w kościele.

Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

Niech  Boże błogosławieństwo wspiera nas

w dniach Adwentu i pomoże  godnie

przygotować  sie  na narodzenia  naszego

Pana   !!!

POŚWIĘCENIE OPŁATKÓW

Pobłogosław Panie Boże + nas i te opłatki, którymi będziemy się dzielić zwyczajem naszych ojców i składać sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Napełnij nasze serca życzliwością, miłością i pokojem, abyśmy codziennym postępowaniem potwierdzali to, co wypowiadać będziemy ustami. Spraw, abyśmy byli dla siebie nawzajem dobrzy jak chleb i kiedyś zgromadzili się na braterskiej uczcie w Twoim królestwie. Przez Chrystusa, Pana naszego.