33 Niedziela zwykła 15.11. 2020 r.

14.11.2020, Bóg daje nam różne talenty, które mamy rozwijać, gdyż w momencie śmierci będziemy się musieli z nich rozliczyć. Pogłębiajmy naszą wiarę, która jest najcenniejszym darem i rozwijajmy w sobie inne zdolności, abyśmy zasłużyli na wieczną nagrodę naszego Pana Jezusa Chrystusa.

• we wtorek wspom. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,
  • w środę wspom. bł. Karoliny Kózka, dziew, i męcz.,
  • w piątek wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,
  • w sobotę wspom. Ofiarowania Maryi Panny.

Przeżywamy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

. W przyszłą niedzielę będziemy celebrować Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zakończy rok liturgiczny.

Dziękujemy za dzisiejszą składkę na parafię i zachęcamy, w dobie ograniczeń - do wpłacania ofiar pieniężnych na parafialne konto: 90859100070290000014300001, które znajdziemy na internetowej stronie parafialnej - jest także zamieszczone w gablocie. Bóg zapłać Panu Franciszkowi Budzyńskiemu za ofiarę 500 zł na parafię.

Rodziców klas III SP zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Przypominamy, że przez cały listopad można codziennie uzyskać odpustów za zmarłych.

W Tarnowie powstaje szpital covidowy, władze zachęcają do włączenia się w jego budowę oraz proszą pielęgniarki i lekarzy także emerytowanych do zgłaszania się, do obsługi. Jest też potrzebne osocze ozdrowieńców.

Wypominki listopadowe są czytanie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a roczne będą od I niedzieli grudnia.

Zachęcamy do nabywania i  czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej

odeszli do wieczność: śp. Stanisław Haraf 1. 80

i śp. Władysława Padoł 1. 88. Dobry Jezu...