32 Niedziela zwyida 8. 11. 2020 r.

07.11.2020, 1. Mądrość jest wspaniała i nie więdnie, łatwo ją dostrzegą, którzy miłują i szukają jej. Jest nią zachowywanie Bożych przykazań, Pismo Święte, głęboka wiara w Boga i sam Syn Boży. Szukajmy zatem Bożej mądrości, bo ona ustrzeże nas od grzechów, popełnione odpuści oraz doprowadzi do zbawienia.

• w poniedziałek święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • we wtorek wspom. św. Leona Wielkiego, pap. i dokt. Kośc.,
  • w środę wspom. św. Marcina z Tours bp. i kolejna rocznica Odzyskania    Niepodległości,
  • w czwartek wspom. św. Jozafata, bpa i mecz.,
  • w piątek wspom. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz

Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem  Prześladowanym. Składka  do puszki będzie na Kościół w potrzebie.

W przyszłą niedzielę składka na  parafię. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 2230 zł. Bóg zapłać. W dobie
ograniczeń można wesprzeć parafię wpłacając na konto:
90859100070290000014300001, które znajdziemy na internetowej stronie  parafialnej - jest także zamieszczone w gablocie.

Dziękujemy PaństwuAnnie i Franciszkowi Idziak za ofiarę 1000 zł na parafię.

Uczniów klas VIII zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek o
17.30 - na wypominki i Mszę św.

Zachęcamy do uzyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych
przez cały listopad. W piątek imieniny będzie obchodził ks. Kanonik.
Otoczy Go naszą modlitwą.

W Tarnowie powstaje szpital covidowy, władze zachęcają do włączenia się w jego budowę oraz proszą pielęgniarki i lekarzy także emerytowanych  do zgłaszania się, do obsługi.

Przypominamy, że kompleksowe, profilaktyczne badanie wzroku będzie   miało miejsce w naszym ośrodku 10 listopada od godz. 8.30.

Wypominki listopadowe są czytanie pół godziny przed Mszą św.
wieczorną, a roczne będą od I niedzieli grudnia.

Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

Z otrzymany błogosławieństwem  bądźmy   świadkami Jezusa, jakich potrzebuje dziś Kościół i nasza Ojczyzna.