31 Niedziela zwykła 1.11. 2020 r. Uroczystość Wszystkich Świętych

31.10.2020, W niebie mamy orędowników- są nimi święci, których dzisiaj czcimy. Wstawiają się za nami i wypraszają u Boga potrzebne łaski dla Kościoła i świata. Bierzmy z nich wzór, bo zdobyli palmę zwycięstwa i cieszą się oglądaniem Boga.

-         w poniedziałek wspom. wszystkich wiernych zmarłych,

-         w środę wspom. św. Karola Boromeusza bp.,

Ze względu na zakaz odwiedzania cmentarzy, tak dziś, jak i jutro nie będzie procesji na cmentarzach. Natomiast dziś po Mszy św. o godz. 13.00  w kościele odmówimy cząstkę różańca i modlitwy za zmarłych.

Składka do  puszki jest na WSD w Tarnowie.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 na  cholerycznym cmentarzu odmówimy różaniec za tam spoczywających.

Przeżywać też będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka do puszki będzie na Kościół w potrzebie.

.        W Dzień Zaduszny Msze św. w naszej parafii będą odprawiane: o godz.  7.00, 9.00, 15.00, 16.00 w JG i 17.00 w KD. Zachęcamy do uzyskiwania   odpustów i ofiarowania ich za zmarłych przez cały miesiąc. Tego  przywileju udzielił ma pap. Franciszek.

Pomagajmy  zmarłym  w te  dni  Mszą  św. Komunią  św. modlitwami i odpustami  które     możemy  zyskiwać .

Wierni którzy  nabożnie   odwiedzą  cmentarz i przynajmniej  w myślach  pomodlą się za   zmarłych  zyskują odpust dla dusz  w czyśćcu  cierpiących ; odpust  ten w  tych  dniach    jest  zupełny , a w  pozostałe  dni roku   cząstkowy .

Odpust  zupełny można zyskiwać   dla   jednej  duszy w czyśćcu   jeden raz  na dzień  pod zwykłymi   warunkami : Komunia św. modlitwa  w intencjach   Ojca  św.

Wierni ,którzy odwiedzą kościół lub  kaplice   w  celu przyjścia  z pomocą  duszom   zmarłych  i odmówią  w  nim  Ojcze  nasz  i  Wierzę  w Boga   mogą  zyskać odpust  zupełny pod zwykłymi  warunkami ;  dzisiaj od południa  i cały  dzień    jutrzejszy.

Do zyskania    odpustu  zupełnego   wymagane jest nadto   wyzbycie  się  przywiązania   do  jakiegokolwiek   grzechu  nawet   lekkiego. Gdy  brak tej dyspozycji odpust będzie  cząstkowy. .  Pomagajmy  więc  odpustami   naszym  zmarłym

.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. Spowiedź będzie w tygodniu pól godziny przed Msza Św., a w piątek  godzinę. Godzinna adoracja w pierwszy piątek od 16.00.

.        W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. różaniec za zmarłych w ramach nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca.

.        Kompleksowe, profilaktyczne badanie wzroku będzie miało miejsce w naszym ośrodku 10 listopada od godz. 8.30. Dbajmy o swoje i innych  zdrowie oraz nośmy maseczki także w kościele.

Wypominki listopadowe będą czytanie przez cały miesiąc pół godziny  przed Mszą św. wieczorną, a roczne od I niedzieli grudnia.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa

Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.