XXX Niedziela Zwykła 25 .X . 2020 r.

24.10.2020, Dzisiaj wspominamy poświęcenia naszego kościoła czyli uroczystego oddania go do kultu Bożego . Konsekracja naszej świątyni miała miejsce po ostatnim remoncie 28 .V. 1967 r. przez ks. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza .Kościoły pomocnicze były poświęcone : w Jastrzębi G. jako Punkt Katechetyczny przez bp. Władysława Bobowskiego 1 IX 1985 r. , a w Kąśnej konsekracja miała miejsce 15. XI. 1992 r. przez Ks. Bp. Jana Styrnę . Dziś z wielką miłością i pietyzmem patrzymy na ściany naszych świątyń wspominamy trudny czas ich wznoszenia przez naszych przodków i nas samych .To piękne święto jest okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za to ,że mamy swój K o ś c i ó ł , w którym Bóg w Trójcy Świętej Jedyny zamieszkał ,aby być z nami. Z wdzięcznością przypominamy sobie także wszystkie wydarzenia ,radosne i smutne, które miały miejsce w tej świątyni i w których sami uczestniczyliśmy Od chrztu świętego staliśmy się świątynią Boga w Trójcy Jedynego. W naszych sercach i umysłach ma nieustanie trwać uwielbienie, czyli kult Boga prawdziwego tak jak ma to miejsce w naszych parafialnych świątyniach. Przeżywając rocznicę poświęcenia własnego kościoła pamiętajmy, że gdy trwamy w łasce uświęcającej świątynia naszego serca jest czysta i miła Bogu. Także dziś w naszej diecezji obchodzimy kolejną niedzielę synodalną. Módlmy się, abyśmy jako parafia byli wspólnotą ewangelizującą.

Ciesząc  się  Kościołami  w naszej parafii dziękujemy za  nie  dobremu  Bogu wyśpiewując dziś dziękczynne  Te Deum .     Chcemy też  złożyć  serdeczne  podziękowanie i gorące  Bóg  zapłać  wszystkim  troszczącym się o piękno  naszych  świątyń, tak parafialnego  jak i pomocniczych  w Jastrzębi  G. jak i  Kąśnej .Bóg   zapłać też za  wszystkie  ofiary tak pięknie przez cały rok  składane na   potrzeby naszych  świątyń jak i naszej parafii .  Dzisiaj  zaś składka przeznaczona na Misje

- w środę wspom. św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wszystkic  Świętych. Ze względu na panująca zarazę nie będzie Mszy św. Na cmentarzu, a po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele wyruszymy procesyjnie na cmentarz. W tym dniu przy wyjściu z kościoła, do puszki będzie zbiórka   na WSD w Tarnowie.

\             Wsobotę    zakończenie  Nabożeństw Różańcowych bowiem kończy się  miesiąc październik , jednak nie rozstajemy się  z  różańcem , będziemy go odnawiać za zmarłych  przez  listopad .  Kochajmy  różaniec odmawiajmy , zawsze miejmy  go  przy sobie , by  Maryja   broniła  nas od złego.

Dziękując odmawiającym w zeszłym w obecnym prosimy: w  poniedziałek Różę z. Janiny Haraf, we wtorek rodziców klas VIII, w środę  Różę z. Marii Amrożkiewicz, w czwartek Różę z. Barbary Krakowskiej, w  piątek Różę z. Zofii Skrobiś, w sobotę Różę z. Krystyny Krzyżkowskiej.

Bóg zapłać wszystkim za uporządkowanie  cmentarza . Pięknie wygląda

Z racji Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi w ciągu tygodnia, a w sobotę będziemy spowiadać od 9.00- 12.00.

Kompleksowe, profilaktyczne badanie wzroku będzie miało miejsce w  naszym ośrodku 10 listopada od godz. 8.30. Dbajmy o swoje i innych zdrowie oraz nośmy maseczki także w kościele, do którego przychodźmy  częściej.

Spotkanie rodziców klas VIII we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Przypominamy, że wypominki listopadowe będą czytanie przez cały miesiąc pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a roczne od I niedzieli   grudnia.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp.

Maria   Wójcik 1. 83. Dobry Jezu, nasz Panie ...