XXVIII . Niedziela Zwykła 11. X . 2020 r.

10.10.2020, Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na spotkanie z Nim . Pomoże nam w tym przeżywany dziś XX Dzień Papieski i osoba Świętego Jana Pawła II Wspominając Jego pontyfikat i poświęcenie dla Boga i ludzi zawierzmy Najwyższemu wszystkie nasza sprawy które nas ograniczają a szczególnie sprawę pandemi

Uczestnictwo we Mszy św.  -

w maseczkach  ochronnych

W liturgii tego  tygodnia obchodzić będziemy:

• we wtorek wspom. bł. Honorata Koźmińskiego prezb. i ostatnie w ty roku
    nabożeństwo fatimskie, które poprowadzą uczniowie z klas VIII,
  • w czwartek wspom. św. Teresy od Jezusa dokt. Kośc.,
  • w piątek wspom. św. Jadwigi Śląskiej,
  • w sobotę wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego,bpa i męcz.

Dziś przeżywamy Dzień Papieski - zbiórka do puszki na Fundację Dzieło
Nowego Tysiąclecia.

Zapraszamy na  nabożeństwa  różańcowe , które w naszej parafii
są odprawiane w dni powszednie w  Kościołach Pomoicniczych  o 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00 - natomiast w niedziele o 15.30 a w kościele parafialnym. Dziękując odmawiającym w zeszłym tygodniu w obecnym prosimy: w poniedziałek DSM, we wtorek klasę VIII SP, w środę kl. II, w czwartek kl. I, w piątek Różę z. Stanisława Oślizło, w sobotę Różę z. Lucyny Włudyka.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Czesławowi Steczyńskiemu za wieloletnią posługę grabarza w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że nowym grabarzem będzie p. Andrzej Madej ze Zborowic.

W przyszłą niedzielę będzie składka na parafię  . Także w przyszłą niedzielę przypada święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty i     to  także Światowy Dzień Misyjny

Prosimy o porządek na cmentarzu i nie składanie śmieci przy bankozniczu.
Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę przyszli posprzątać obejście przy  cmentarzu.

W środę spotkanie DSM o godz. 14.30. W tym Dniu Edukacji Narodowej
będziemy polecali Bogu nauczycieli i wychowawców.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii
parafialnej z zaznaczenie gdzie mają być wypominane. Na bocznych ołtarzach
znajdują się kartki na nie.

Zachęcamy do nabywanuia i czytania prasy katolickiej. W GN jest płyta.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Andrzej Węgliński 1. 70. Dobry Jezu a nasz Panie...

Rózańcem wypraszajmy potrzebne

łaski , a  Boże błogosławieństwo

niech umacnia nas na   każdy dzień tygodnia