XXVI . Niedziela Zwykła 27. I X . 2020 r.

26.09.2020, Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy pracować jak najlepiej w Kościele, który jest winnicą Pana i zawierzać Mu wszystkie sprawy. Dziś szczególnie prosimy o pomoc będącym w potrzebie uzależnionym od alkoholu , bo dzisiejsza niedziela w Kościele Tarnowskim jest obchodzona jako Diecezjalny Dzień modlitw o Trzeźwość i jest pokornym wołaniem do Boga , aby obdarzył swój lud łaską trzeźwości . To też niedziela synodalna . Prośmy Boga, aby nasza parafia było wspólnotą ewangelizacyjną.

-         w poniedziałek wspom. św. Wacława męcz.

-         we wtorek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

-         W środę wspom. św. Hieronima prezb. i dokt. Kośc.,

-         w czwartek wspom. św. Teresy od Dzieciątka Jezus dokt. Kośc.,

-         w piątek wspom. św. Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota października. Spowiedź w każdy dzień pół godziny przed Mszą Św., a w piątek od 18.00 w czasie godzinnej adoracji przed różańcem, którą zakończymy litanią do  NSPJ i aktem oddania.

W  czwartek  nowy miesiąc  październik i rozpoczęcie   Nabożeństw  Różańcowych    Uczcijmy  więc naszą  najlepszą Matkę -  Maryję   różańcem . Gromadźmy się  jak  najchętniej  na różańcu ; tak   starsi  jak i młodzież i dzieci,  tym bardziej , że  za odmawianie  różańca codziennie  możemy  zyskać odpust  zupełny zaś za  Litanie  do  Matki Bożej  i modlitwę do Św. Józefa - cząstkowy . Warto więc zyskiwać  te odpusty by ofiarować je za zmarłych , a oni  bardzo  potrzebują naszych odpustów  zwłaszcza  gdy odejście  ich było  niespodziewane czy tragiczne  a i my będziemy  mieć później   prawo  do  nieba .

Wierni ,którzy wspólnie  odmawiają różaniec  w kościele lub  kaplicy zyskują odpust  pod  zwykłymi warunkami / Komunia św. modlitwa w  intencjach  Ojca  św. / Do zyskania odpustu wymagane jest nie tylko odmawianie  paciorków lecz także nabożne rozważanie tajemnic różańcowych . Cząstkę różańca należy  odmawiać bez przerywania  z zapowiadaniem poszczególnych tajemnic

Najpierw będzie  nabożeństwo Różańcowe na które złoży się cząstka różańca  Litania do Matki Bożej , czytanka  modlitwa Pod Twoją Obronę   i Do Ciebie o św. Józefie Komunia św. . Zaś po różańcu  będzie Msza  św.  –prosimy by jak najwięcej  zostawało nas na Mszy św. by jak  najlepiej uczcić  Matkę Bożą

Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie wKościołąch Pomocniczych o 16.00, a w kościele parafialnym  o 17.00 - natomiast w niedziele o 15.30. W tym tygodniu różaniec poprowadzą: w czwartek TPWSD, w piątek, Caritas, w sobotę Rada Duszpasterska.

Odłóżmy  na czas  nabożeństwa  różańcowego  nasze prace  ,by  wziąć udział w  nabożeństwie tym bardziej że modlimy się    o  ustanie  pandemii i łaskę  wiary dla naszej Ojczyzny  , parafii jak i dla   każdego z nas

Dzieci i młodzież     prosimy  by  też  włączyły się w NABOŻEŃSTWA  RÓŻAŃCOWE  i     pobrały   plasze   na     obrazki  by  naklejać   je   każdego dnia .

Uczniów klas VIII zapraszamy na Mszę św wieczorną w środę, w czasie której   złożą deklarację kandydata do bierzmowania.

Jeszcze dziś można złożyć swój podpis pod ustawą zakazującą LGBT wykorzystywać symbole religijne.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych po prymarii.

Dziękujemy za składkę na parafię, która wyniosła 3144 zł.

Spotkanie DSM w poniedziałek o godz. 16.30. Aspirantów w środę o 16.00, a ministrantów i lektorów o 16.30.

Grupa Biały Dunajec ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na rozwijanie działalności gospodarczej w branży turystycznej i nie tylko.

Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Napełnieni Słowem  Bożym i pokarmem  na Uczcie  Jezusa Mszy

św. przemieniajmy naszą codzienność pięknym świadectwem

chrześcijańskiego życia .Niech Boże błogosławieństwo umacnia

nas na  każdy dzień tygodnia.