Parafia Jastrzębie

25 Niedziela zwykła 20. 09. 2020 r.

19.09.2020, Jesteśmy wszyscy zaproszeni na ucztę: Msza Święta to centralne wydarzenie i najważniejsze spotkanie w ciągu całego tygodnia. Przeżywajmy je więc najlepiej, jak tylko potrafimy, „Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają szczerze” A zatem ze szczerym sercem „przystępujmy z dziękczynieniem, spożywajmy chleb, pijmy napój , aby życie mieć!”. Przeżywając zaś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu módlmy się za pracowników mediów, aby służyli prawdzie .

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

-         w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła,

-         W środę wspom. św. O. Pio..   

W przyszłą niedzielę - w naszej diecezji synodalną, w Szczepanowie  odbędzie się pielgrzymka przebłagalna za grzechy przeciw trzeźwości.

         

Parafialny Zespół Synodalny będzie miał spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

Młodzież naszej parafii zbiera podpisy pod ustawą zakazującą LGBT wykorzystywać symbole religijne.

   W najbliższy wtorek w w domu Kultury w Jastrzębi o godz. 17.00  odbędzie się spotkanie dotyczące fotowoltaicznych instalacji.

Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

 W najbliższą sobotę z Ciężkowic wyruszy piesza młodzieżowa pielgrzymka naszego dekanatu na Jamną. Zapisy u księży  katechetów. Zwracamy się szczególnie do młodzieży z klas VII i VIII.o wzięcie  udziału

          Spotkanie DSM w poniedziałek o godz. 16.30. Aspirantów w środę o  16.00, a ministrantów i lektorów o 16.30.

          Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej. Są do nabycia jeszcze  kalendarze z dożynkowymi wieńcami w cenie 5 zł.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do  wieczności św. Aleksandra Rutka 1. 85.oraz  mama Ks. bp. Ordynaiusza  ks. Bp  Andrzeja  Jerza . Polećmy  ich  miłósierdziu  Bożemu   Dobry Jezu...

 

Umocnieni Bożym pokarmem  na Uczcie  Jezusa   przemieniajmy naszą codzienność pięknym świadectwem  chrześcijańskiego życia   Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na   każdy dzień tygodnia.