24 Niedziela zwykła 13. 09. 2020 r.

12.09.2020, Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do okazywania miłosierdzia naszym bliźnim. Każda Eucharystia jest bowiem źródłem miłosierdzia, z którego wszyscy możemy czerpać, abyśmy później w naszym postępowaniu wobec innych sami byli miłosierni. Niech zatem nasz pobożny udział w tej Mszy Świętej otworzy nasze serca na dar Bożego przebaczenia,które staje się naszym udziałem, i pomoże otworzyć nasze serca na ich potrzeby. Dzisiaj również w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania. Módlmy się więc za wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowywanie młodego pokolenia, aby ich posłudze towarzyszyło Boże błogosławieństwo i łaska.

• w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Św.,
  • we wtorek wspom. NMP Bolesnej,
  • W środę wspom. św. Korneliusza, pap. i Cypriana bpa,
  • w piątek święto św. Stanisława Kostki, zak. - patrona Polski

Dziś przed kościołem do puszki można złożyć ofiarę się na Ziemię Świętą, którą zwyczajnie składało się przy adoracji krzyża.

Po wieczornej Mszy św. kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją wokół  kościoła.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień
Środków Społecznego Przekazu - składka na parafię.

Rodziców uczniów klas VIII SP zapraszamy na spotkanie we wtorek po
wieczornej Mszy św. do kościoła parafialnego.

Młodzież naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę zbierała podpisy pod
ustawą zakazującą LGBT wykorzystywać symbole religijne. Należy ze sobą zabrać dowód w celu wpisania peselu.

Trwa w naszej parafii katecheza przedmałżeńska. Spotkania odbywają
się w piątki i soboty o godz. 19.00 w parafialnym kościele.

Tygodniowy odpust w Limanowej rozpocznie się 15 września. Szczegóły  znajdują się na plakacie w gablocie.

LSO zapraszamy na spotkanie w środę  o godz. 16.30.

Spotkanie DSM w poniedziałek o godz. 16.30. Aspirantów w środę o
16.30, a ministrantów i lektorów także w środę o 17.00.

Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej. Są do nabycie jeszcze   kalendarze rolnicze w cenie 25 zł. i z dożynkowymi wieńcami w cenie 5 zł.

Umocnieni Bożym pokarmem i napełnieni  mocą

Ducha Świętego przemieniajmy naszą codzienność pięknym

świadectwem  chrześcijańskiego przebaczenia .

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na

każdy dzień tygodnia, w  którym polecamy

sprawę  wychowania  młodego pokolenia