Parafia Jastrzębie

23 Niedziela zwykła 06. 09. 2020 r.

05.09.2020, Gromadząc się na niedzielnej Mszy Świętej, chcemy w sposób szczególny doświadczyć obecności Boga i Jego miłości pośród nas. Aby tak było, musimy otworzyć nasze serca na Jego słowo, musimy również aktywnie i świadomie uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu z Bogiem żywym. Niech zatem nasz udział w tej Eucharystii jeszcze bardziej pozwoli nam doświadczyć Bożej obecności w naszym życiu oraz zachęci nas do czujności i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy

- we wtorek uroczystość Narodzenia NMP. Poświecenie siewnego ziarna w czasie Mszy św.  Msze  św. jak w dzień  powszedni

       Przeżywamy I niedzielę września. Po prymarii zmiana tajemnic Róż i óżańcowych. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy X tydzień modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, a po Mszy św. wieczornej kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. O niesienie figury i odmawianie różańca prosimy Różę z. Barbary Krakowskiej.

   Rodziców i dzieci klas III SP zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. do kościoła parafialnego.

    Grupa Apostolska będzie miała spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Kierujemy zaproszenia do klas: VII i VIII oraz starszych.

    Katecheza przedmałżeńska trwa w naszej parafii. Spotkania odbywają się w piątki i soboty o godz. 19.00 w parafialnym kościele.

 LSO zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30. Zachęcamy chłopców z klas III i IV do służby przy ołtarzu i przyjścia na spotkanie.

     Spotkanie DSM w poniedziałek o godz. 16.30. Zapraszamy także dziewczęta, które chcą należeć do tej grupy od kl II SP.

       Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej. Są do nabycie kalendarze rolnicze w cenie 25 zł. i z dożynkowymi wieńcami w cenie 5 zł.

 W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafialnej wspólnoty śp. Franciszek Kiełbasa 1. 81 i Bożena Gucwa 1. 81, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Dobry Jezu, a nasz Panie....

Niech Dobry Bóg błogosławi wszelkie wysiłki związane z wychowaniem młodego pokolenia  w  Nowym Roku  Szkolmym  by z Jego Błogosławieństwem iść przez życie…