Parafia Jastrzębie

19 Niedziela zwykła 09. 08. 2020 r.

08.08.2020, Jezus przemienił się na górze Tabor wobec uczniów, aby ich umocnić na czas swoje męki i śmierci. Z Nim zawsze był i jest Bóg Ojciec dla którego wszystko żyje, co potwierdza ukazania się Mojżesza i Eliasza.Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową, która przywołuje wspomniane wydarzenie z życia Jezusa. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Gości, w wśród nich ks. Kazimierza- dzisiejszego kaznodzieję. Witamy Was drodzy parafianie i zapraszamy do skorzystania z daru odpustu, czyli darowania kar za grzechy.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

  • w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i mecz.,
  • we wtorek wspom. św. Klary, dziew.,
  • w piątek wspom. św. Maksymiliana Kolbego prezb, i mecz.,
  • w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP- odpusty w Bruśniku i  Rzepienniku Biskupim.

Dziękujemy ks. kanonikowi Kazimierzowi Trybule za podjęcie się trudu
głoszenia kazań. Bóg zapłać kapłanom oraz wszystkim, którzy przyczynili  się do godnego przeżycia parafialnego odpustu. Uroczysta
Suma będzie o godz. 11.00., po której będzie procesja Eucharystyczna w takim porządku: Krzyż z akolitkami, feretrony, chorągwie, DSM, dzieci pierwszokomunijne,LSO, sypiące kwiaty i dzwoniące oraz baldachim z celebransem niosącym monstrancję z Jezusem.

W czwartek nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją wokół
kościoła. O poprowadzenie prosimy Różę z. Janiny Haraf.

W sobotę ze względu na uroczystość Msze św. będą jak w każdą   niedzielę, na których poświęcimy zioła, kwiaty i wieńce żniwne.

Przypominamy, że w gablocie znajdują się listy Mszy Św., które są w tym  miesiącu odprawiane poza parafią.

Składka w przyszłą niedzielę będzie na parafię

Zachęcamy do  nabywania i czytania prasy katolickiej.

Umocnieni udziałem w Eucharystii  i obdarzeni łaską

odpustu idźmy z Bożym Błogosławieństwem w nowy

tydzień…